KONST / Litografier / Litografi 10515157
*
nr 1051 5157
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Litografi, Stig Jonzon (1913-1987), "Sandbäcksgatan, Stockholm", motivet: 27x20
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 18:10:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 11:57:52
1
Vinnande bud
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Stig Jonzon
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Stig Jonzon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier stig jonzon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
*
Stig Jonzon
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Stockholmsmotiv
Läs mer om Stig Jonzon
nr 1051 5157
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Litografi, Stig Jonzon (1913-1987), "Sandbäcksgatan, Stockholm", motivet: 27x20
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 11:57:52 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Stig Jonzon
Stig Jonzon, född 1913 pÃ¥ Öland, död 1987, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Stig Jonzon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier stig jonzon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45